Crypto.com zabezpiecza australijską licencję

Crypto.com zabezpiecza australijską licencję na usługi finansowe

Licencja obowiązkowa pozwoli Crypto.com na wydawanie kryptograficznych kart debetowych w Australii.

Dostawca kart kryptograficznych i debetowych Crypto.com zakończył nabycie australijskiej firmy świadczącej usługi finansowe w celu zabezpieczenia australijskiej licencji na usługi finansowe, czyli ASFL.

Przejęta firma o nazwie The Card Group Pty Ltd. została opisana jako specjalizująca się w “rozwiązaniach na przedpłaconą kartę, rozwiązaniach Bitcoin Superstar mobilnych i przenośnych” w celu zwiększenia zaangażowania właścicieli kart. Co najważniejsze, firma ta została już zatwierdzona przez australijską Radę Przeglądu Inwestycji Zagranicznych, torując drogę dla ASFL Crypto.com.

Mając w ręku ASFL, Crypto.com otrzyma licencję na legalne wydanie własnej karty w Australii oraz na nawiązanie bezpośrednich relacji z krajowymi konsumentami wraz z podmiotami w szerszym australijskim systemie usług finansowych.

Crypto.com – która obsługuje aplikację, giełdę i portfel DeFi, a także kartę Visa – poczyniła już pierwsze kroki w kierunku ustanowienia australijskiej bazy użytkowników; niedawno umożliwiła ona przelewy w dolarach australijskich na i z jej platformy za pośrednictwem NPP (PayID) lub BPAY z kont bankowych użytkowników.

ASFL do działania w Australii

Wszystkie firmy z łańcucha blokowego, których działalność obejmuje pewne usługi finansowe, są zobowiązane do zabezpieczenia ASFL do działania w Australii, co oznacza, że są one zobowiązane do przestrzegania krajowej ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu z 2006 roku.

As a recent Cointelegraph analysis piece outlined, Australia is considered by crypto business operators to be “a relatively permissive jurisdiction” from a regulatory perspective. Środki, które kraj ten wprowadził do tej pory, opierają się na długofalowej świadomości rodzącego się sektora, sięgającej już 2014 r. – na długo przed wybuchem roku 2017, czyli przed hype and bull run klasy aktywów. Jednak z szerszej perspektywy technologii łańcuchów blokowych, krajowa mapa drogowa tego kraju wzbudziła pewną krytykę za jej pozornie wąską wizję.